קייק סמאש

אייקון-תמונה
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

סמאש קייק

צילומי סמאש קייק הם צילומי בהם התינוק הורס, מועך, אוכל, דורך, יושב, מתופף על עוגה והכל כדי ליצור עבורות מזכרת מיוחדת של תמונות יום הולדת מיוחדות.

צילומי קייק סמאש נהוג לצלם בצמוד ליום הולדת הראשון של הילד, כאשר יום הצילום נקבע עלידכם לפי הצורך.

מה זה אומר?

  1. אם אתם מתכננים מסיבת יום הולדת ענקית, עם הסבים והסבתות, הדודים והדודות, כל בני הדודים, כמובן שכם השכנים – ובא לכם להשוויץ קצת בתמונות הסמאש קייק בפני כולם – חשוב שתקבעו את מועד הצילומים כחודש לפני יום ההולדת כדי שנספיק לסיים את התהליך (במיוחד אם תבחרו להוסיף אלבום או הדפסות על קנבס).
  2. זמן הכנת העוגה, מן הסתם לוקחת זמן... לא תמיד יהיה ניתן להתקשר אלי יום לפני שתירצו להצטלם ולקוות שאספיק לספק לכם את העוגה בזמן (בהנחה שאכן יש מקום פנוי ביומן, לרוב ההמלצה לקבוע לפחות שבועיים – שלושה מראש).

לאחר אפיית העוגה, יש לקרר אותה יממה שלמה כדי שיהיה ניתן להניח עליה את החומרים המעצבים כמו בצק סוכר, שוקולד מטומפרר וכו...

לאחר מכן, גם החומרים המעצבים צריכים להתקרר ולהתקשות – גם זה לוקח בערך חצי יממה.

הקצפת תהיה האחרונה שנוסיף, לרוב בבוקר הצילומים או לילה לפני.

  1. אם אתם מתכננים יום חופש ביום ההולדת עצמו, תוכלו לשלב את הצילומי קייק סמאש ולאחר מכן להתפנק בארוחת בוקר באזור הסטודיו (מישהו אמר בנדיקט??) – רק בבקשה תאמו את יום הצילומים כמה שיותר זמן מראש אם יש לכם העדפה ליום ספציפי מאוד.

למידע נוסף בנושא צילומי סמאש קייק 

 צילומי סמאש קייק

ישנם כמה דברים שצריך לעשות / לתכנן לפני צילומי קייק סמאש.

הדבר הכי חשוב מבחינתי זה הבטיחות של הילדים שלכם. אם יצא לכם לחטט טיפה באתר, אני מדגישה את נושא הבטיחות שוב ושוב בתחום צילומי הניובורן.

גם בגיל שנה, התינוק שלך הוא עדין תינוק ואני אחראית על בטיחותו, אבל בגיל הזה לעומת ניובורן, חשוב לי לשמוע כל עידכון שיש לכם לגבי מצבו הבריאותי והרגישויות שלו.

אם הילד שלך אלרגי או רגיש לבוטנים, קמח לבן (צליאק), מוצרי חלב, אגוזים או כל דבר אחר – אני חייבת לדעת את זה בזמן הזמנת הסשן! אז נחליט ביחד אם להזמין את העוגה מהקונדיטורית שלי כרגיל תוך הקפדה מקסימלית על נושא הרגישויות של הילד שלך או להזמין מקונדיטורית אחרת אשר מתמחה בעוגות של אלרגניים.

צילומי קייק סמאש

דבר נוסף שחשוב לדון עליו איתי לפני צילומי קייק סמאש זה רגישות למרקמים של הילד שלך או יותר נכון הימנעות ממרקמים.

צילומי סמאש קייק מאופיינים מן הסתם בליכלוך לא קטן, אבל כדי שהליכלוך יופיע בתמונות, הילד שלך צריך (מרצונו החופשי) להתלכלך.

מה המשמעות של זה?

הילד שלך צריך לרצות להכניס את ידיו לתוך העוגה, לתוך הקצפת, לתוך העוגה ואז לפה שלו... תוך כדי דחיפת הידיים, יש פיספוסים והליכלוך מגיע גם מחוץ לפה, לתוך השיער, האוזניים ואפילו האף...

אם הילד נגעל ממגע הקצפת על ידיו או ממרקם הקצפת בפיו – אנחנו עלולים לפספס את תמונות יום הולדת שאת כל כך רוצה כי הילד פשוט יסרב לאכול את העוגה.

לכם ההורים יש חלק מאוד גדול בהצלחת צילומי הקייק סמאש ובמיקרה הזה זה מתבטא בהחלטה אם לילד מתאימים צילומים מהסוג הזה שכרוך בליכלוך במיוחד אם יש לו רגישות למירקים.

בעיה נוספת שיכולה להתעורר בזמן צילומי סמאש קייק היא שאחד מכם, ההורים, נגעל מהליכלוך שאתם רואים על הילד שלכם וזה תמיד מוציא תגובות אמוציונליות בזמן הצילומים. התגובות האלה יכולות להלחיץ את הדוגמן שלנו ולגרום לו פתאום להפסיק לגעת בעוגה. אם אחד מכם ההורים מזהה את עצמו עם הבעיה הזאת, בבקשה מכם תעבדו על עצמכם המון לפני שאתם מגיעים לסשן ולא להגיב בצורה קיצונית גם כשזה מגעיל אתכם. אם לדעתכם לא תצליחו לעמוד בזה – אפשר לשלוח את הבן זוג לבד עם הילד לצילומים. נכון, לא נעים, אבל לפחות יהיו לכם תמונות יום הולדת שוות.

 

צילומי סמאש קייק

דבר נוסף שמצריך תיכנון מראש הוא הניראות של סט צילומי הסמאש קייק.

לרוב החלוקה היא סטים של בנות מול סטים של בנים. אני לא תמיד מסכימה עם החלוקה הזאת, אבל כרגע נניח שזה המצב.

אז,

הדבר הראשון היא בחירת הרקע –

בסטודיו יש מגוון רחב מאוד של רקעי סמאש קייק. ישנם רקעים נקיים, ללא שום קישקוש ויש רקעים עם אביזרים למיניהם אשר כבר מודפסים על הרקע עצמו.

אני מאוד אוהבת ומתחברת לרקעים שכל האביזרים מודפסים עליו (ובצילום זה יוצא ממש אמיתי כאילו כל הדברים הונחו שם באמת) מכמה סיבות:

הראשונה היא שהרבה יותר קל לתלות את הרקע ולהמשיך בצילום, מאשר לתלות את הרקע ולהתחיל להניח המון פריטים כך שיראו יפה ולא יסתירו אחד את השני ומצד שני גם שלא יסתירו את ילד היום הולדת.

הסיבה השניה היא שברגע שישנם אביזרים בהם ניתן לגעת ולהזיז, תשומת ליבו של הילד ישר עוברת אל אותם הדברים והוא כלל לא מתעסק בעוגה. למשל, אם יש בלון הליום אמיתי על הסט – הילד יחבוט וימשוך את החוט של הבלון שוב ושוב ולא נוכל לשכנע אותו לאכול והתלכלך מהעוגה וכך עלולים לפספס את המטרה בשבילה התכנסנו – תמונות יום הולדת ולא תמונות עם בלון.

אז לאחר ההחלטה של איזה רקע לבחור, חלק או מקושקש – יש להחליט גם על הצבע של הרקע. כפי שכבר ציינתי, צבע רקע כחול – לאו דווקא מתאים לצילומי סמאש קייק של בנים בלבד. אפשר לבחור רקע כזה גם לבנות ולקבל תמונות קייק סמאש לא פחות ממושלמות!

לאחר בחירת הרקע, חשוב לבחור את צבע העוגה ואת הבגד בהתאמה.

אצל הבנים הנושא הזה קל יותר כי לרוב אנחנו נלביש את הילד בג'ינס קצר בשילוב עניבה או פופיון. יכול להיות שגם נתפרע עם איזה שלייקס מגניב. כמובן שיש בסטודיו גם חליפות שלמות שכוללות חלק תחתון לכסות את הטיטול עם עניבה... אבל מרגיש לי שהחליפות הללו טיפה מיושנות מבחינת הסיגנון – כמובן שבסופו של דבר זאת היא החלטה שלכם, ההורים.

מבחינת בנות – המבחר הוא קצת גדול יותר ולכן גם יכול לבלבל אתכם קצת. אז בהתאם לצבעים המובילים שיש ברקע, תוכלו לבחור את הבגד התואם לצילומים. לרשותכם עומדת האופציה לבחור בין אוברול תחרה שמגה את פלג הגוף העליון לבין חצאית טוטו כאשר לרוב לא לובשים חלק עליון איתה.

על זה נחליט ביחד במקום איזה שרשרת נענוד לה והחלק האהוב עלי הוא הסרט לראש. לרוב התינוקות לא אוהבות אביזרים על הראש, אבל בכל זאת ננסה כי לא מאמינה בלוותר מראש לפני שמנסים.

 

 

 

תמונות יום הולדת

כמה זמן הצילומים? כאשר מצלמים ילדים, לתשובה הזאת אף פעם אין לי תשובה חד משמעית. בצילומי סמאש קייק הילד לא צריך לשבת מול המצלמה סתם ככה, ללא מעש, להסתכל עלי ולחייך – לנו יש את הקלף הסודי! עוגה צבעונית ומאוד מושכת את העין, במיוחד עבור תינוקות קטנים ולא רק זה היא גם טעימה ומתוקה... אבל עם כל הכבוד לעוגה – גם הילד הכי משתף פעולה, אחרי 10 דקות ימצה את נושא העוגה ויחפש את הריגוש הבא גם אז זה יהיה כרוך בלבכות עד שתבואי לחבק אותו והוא ימרח עליך את כל מה שיש לו בידיים, על הגוף והפרצוף.

אז אם נסכם צילומי קייק סמאש יכולים לקחת בין 5 דקות עד 20 דקות לכל היותר אבל הכי חשוב לזכור שזה לא תלוי בי או בכם ההורים אלא בילד קטן שהוא רק בן שנה! ילד שהוא סבלני, סקרן ואוהב לפרק ולחקור לעומק כל דבר שנמצא סביבו – הוא כניראה ישב מול העוגה כ 20 דקות בסבלנות שנוכל רק להעריץ. אם הילד שלך שובב, עם קוצים בישבן, קשה לו להתרכז בדבר אחד בלבד, סביר מאוד שאחרי 5-7 דקות נצטרך לסיים איתו ולכן כדי שיהיו לכם מספיק תמונות יום הולדת אני חייבת לעבוד מהר – אבל אל דאגה – מהר אני יודעת...

לאחר צילומי הסמאש קייק, כולם יהיו מאוד מלוכלים ולכן מאוד מומלץ להצטייד בבגדים להחלפה לכם ההורים ו 2 מגבות לילד היום הולדת (מגבת אחת לעטוף אותו עם כל הליכלוך עד שנגיע למקלחת ומגבת נקיה נוספת לאחר המקלחת).

אם נשארו לכם שאלות ללא מענה או משהו שהיה לא ברור, אתם מומנים ליצור איתי קשר דרך האתר או דרך הנייד.