צילומי ניובורן

אייקון-תמונה
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
צילום ניו בורן

צילום ניובורן – כל מה שחשוב לדעת

אם את עדין בהריון ועדין בשלב הבירורים, אז סחטיין עליך – ככה צריך לעשות את זה. תיכנון נכון יחסוך לך זמן יקר אחרי הלידה.

אם את כבר אחרי לידה – אז בשעה טובה! מקווה שאתם מרגישים טוב. עדיף מאוחר, מאשר לעולם לא.

אנסה לתת כאן מידע רלוונטי לצילומי ניובורן כדי לתת מענה לשאלות נפוצות של הלקוחות שלי ואולי מילים אלה טיפה יאירו את עיניך כדי לקבל החלטה בקשר לצילומים בגיל הזה.

 

אז קודם כל –

מה זה צילומי ניו בורן?

צילומי ניובורן הם צילומים של תינוק שרק נולד.

באנגלית קוראים לתינוק חדש -  newborn ומכאן הגיע גם השם העיברי: צילומי ניובורן.

צילומי ניובורן נועדו לתעד את התינוק בימיו הראשונים, צמוד ככל האפשר ללידה. התינוקות משתנים כל כך מהר – ולכן חשוב לתעד אותם בכל שלב ושלב.

את צילום הניובורן עושים כאשר התינוק ישן שינה עמוקה ככל האפשר כדי להבטיח את הבטיחות שלו (אפרט בהמשך את המשעות של זה).

 

למה לעשות צילומי ניו בורן?

אין, הם משתנים בכל נשימה שלנו. עצרת את הנשימה לרגע ובום יש לו כבר בר מצווה (או בת מצווה). מיד לאחר הלידה את כאובה, עייפה וממש לא בראש של להתחיל להלביש, לביים רק בשביל לצלם. פה אני ניכנסת לתמונה – כל מה שתצטרכי לעשות זה לקום בבוקר, לארגן את התינוק (בהנחה שאת התיק אירגנת בערב שלפני הצילומים) ולהגיע אלי – אני אדאג לכל השאר.

אני יודעת שקשה. אני יודעת שסופר קשה. אבל המזכרת הזאת שווה את המאמץ הנוסף שלך ושל שאר בני המשפחה. תוכלי להראות לו את התמונות האלה בבר מצווה שלו. גם בגיוס (חח).

אומרים שהחיים הם רצף של רגעים וחשוב לנצור את אותם הרגעים הקטנים – אז הנה אני מציעה לך מזכרת לכל החיים. רק תניעי את הרכב.

 

מתי עושים צילומי ניו בורן?

חשוב לצלם את התינוק כמה שיותר בסמיכות ללידה כאשר הקו המנחה שלי הוא לא מעל לגיל שבועיים. יש לזה כמה סיבות (אפשר לקרוא הכל לעומק בבלוג שלי) אבל בקצרה אסביר גם כאן:

  • ככל שהתינוק צעיר יותר כך הוא ישן שינה עמוקה יותר וגופו גמיש מאוד ולכן אפשר לפסל אותו בקלות יחסית לכל תנוחות הצילום היפות שרואים בתמונות.
  • ככל שהתינוק צעיר יותר כך הרגישות שלו למגע קטנה יותר, משמע שאוכל לגעת בו, להלביש אותו (ולהפשיט) מבלי להעיר אותו.
  • ככל שהתינוק צעיר יותר כך הרגישות לאור קטנה יותר ולכן הפלאשים של הצילום פחות מפריעים לו.

גם לשעות הצילום יש משמעות גדולה – צילומי ניובורן מצלמים בשעות הבוקר המוקדמות כיוון שלאחר לילה בו שנת התינוק לא עמוקה, דווקא שעות הבוקר הם שוקעים לשינה עריבה וחזקה.

 

צילומי ניו בורן בבית או בסטודיו?

יש באפשרותך לבחור בין שני סוגים של צילומי ניובורן – בסטודיו, משמע שאתם מגיעים אלי לסטודיו עם התינוק החדש או בבית שלכם, כלומר אני מגיעה עד אל פתח ביתך.

עד לפני מספר שנים, כל צילומי הניובורן היו מתקיימים בסטודיו של הצלמת. מצד אחד, הנסיעה אלי מקשה עליך כאמא צעירה ועייפה אבל מצד שני בסטודיו ניתן למצוא את כלל האביזרים שמתאימים לצילום תינוקות. לעיתים צריך לאלתר תוך כדי הצילומים עם אביזר זה או אחר ואם הוא לא נמצא – לא תמיד התמונה תהיה מושלמת בלעדיו.

למשל, אם חלמת לצלם את התינוק שלך בתוך דלי לבן עם רצפה לבנה אבל, כשהגענו לרגע הצילום, גילינו בפועל שהתינוק גדול או קטן מדי לדלי הזה – כל עוד אנחנו בסטודיו – אין בעיה, מיד מוצאים דלי נוסף שכן יתאים לגודל התינוק או לחילופין מחליפים לסט אחר שאת אוהבת. בצילומי ניובורן בבית שלך, אין לנו את הגמישות היצירתית שיש בסטודיו.

לעומת זאת, צילומי ניובורן בבית שלך הם הדבר שהכי נוח ליולדת ולכן בשנים האחרונות צלמים רבים מציעים לצלם את התינוק בבית שלו, במיטה שלו, במקום שהוא כבר מזהה כבית.

בצילומי ניובורן בבית הלקוח לא משתמשים בכל האביזרים שיש בסטודיו (פשוט אי אפשר לסחוב את כל הסטודיו עד אליך) ומנצלים את פינות החמד בבית שלכם לתעד את התינוק החדש. מי אמר וקבע שחייבים לפסל את התינוק לתוך התנוחות האלה, למה אי אפשר לצלם אותו בדיוק כמו שהוא?

כמובן שאפשר גם לשתף אתכם ההורים עם התינוק. שוכבים במיטה, יושבים בסלון.... ואם יש אחים נוספים בבית – אז זאת יכולה להפוך לחגיגה אחת גדולה לכל בני הבית.

 

איך מנהל סשן של צילומי ניו בורן?

מיד לאחר שקבענו תאריך לצילומים, תקבלי ממני מייל שבו יהיה פירוט של מה עליך להכין כדי להביא איתך (אל דאגה, זה לא משהו שצריך לרוץ ולקנות והכל ישנו אצלך בבית).

המטלה השניה שלך תהיה להיכנס לאתר שלי, לגלריית של תמונות ניובורן ולבחור את התמונות שאת הכי אוהבת.

עכשיו תראי, אני יודעת שזאת תהיה עבודה לא פשוטה כי את תראי תמונות שצולמו ונאספו בקפידה לארוך כמה וכמה שנים. מתוך כלל התמונות, את תצטרכי לבחור X תמונות בלבד כדי למקד אותך ולאפשר לי להבין מה את אוהבת, מה הסיגנון שלך.

לא תמיד את תוכלי להסביר לי אם את מתחברת לתמונות בהירות או לתמונות שיש בהם המון צללים או המון צבע – העיניים שלך ימשכו לסיגנון מסויים ואותו אדע לזהות לפי הבחירה שלך.

בכוונה כתבתי X תמונות ולא מספר קונקרטי כי מספר התמונות ישתנה מחבילה לחבילה. תוכלי לראות את המספר המדוייק הן בפירוט של "צילומי הריון מחירון" כאן באתר (או לשאול אותי).

חשוב לי להדגיש כי אין זה אומר שנצלם את שלושת התמונות האלו בלבד, אבל אלו יהיו התמונות שבהן נתרכז.

אז לאחר שבחרת את התמונות מהאתר שלי, את מוזמנת לשלוח לי את צילומי המסך לוואטס-אפ כדי שאוכל להכין את הסטודיו ביום הצילום מבלי לעכב אתכם בהמתנות מיותרות.

ביום הצילום תגיעו לסטודיו (עייפים בטירוף, אבל אין מה לעשות, זה המצב החדש שלכם עד להודעה חדשה) בשמחה אציע לכם קפה ואז נתחיל.

אם הבן זוג שלך ממהר לעבודה, אז נתחיל בצילומי המשפחה שלכם ונשחרר אותו לעבודה ואת תשארי איתי לצילומים של התינוק.

אם בן הזוג לא ממהר והוא עומד לרשותינו עד סוף הסשן (שאין אנו יודעים מראש כמה זמן יקח) נתחיל דווקא בצילומים של התינוק לבד ונשאיר את צילומי המשפחה לסוף. הסיבה לכך היא שאחרי נסיעה, האוטו שזז ומנענע את התינוק והוא מגיע אלי לסטודיו בשינה עמוקה מאוד. אני מעדיפה לנצל את מחזור השינה הזה לצילומים שלו, במיוחד לתנוחות ה"קשות" יותר עבורו.

 

בטיחות בזמן צילום ניובורן

לא משנה כמה פעמים אדבר ואכתוב על זה – זה הנושא הכי חשוב בצילום ניובורן. לא משנה לי את השמיכה בצילום תהיה ירוקה או וורודה – הבטיחות של התינוק היא מעל לכל! וזה הדגל שיוביל אותנו במהלך הצילומים.

יהיו דברים שלא אסכים לעשות ואעמוד על שלי. לא כדי להעליב אותך אלא כי אני מוכנה לוותר על כל תמונה, לא משנה כמה טובה היא תהיה אם יש סיכוי שהצילום שלה יכול לפגוע בצורה כל שהיא בתינוק. בבקשה תביני זאת כדי שנשדר על אותו תדר.

במהלך כל זמן הצילום, התינוק צריך להיות תחת השגחה או שלי או של אחד ההורים. לעולם לא נעזוב את התינוק, גם לא לשניה אחת! לפעמים אהיה במצב שבו לא אוכל לתת לכם להשגיח עליו ולכן אבקש מכם, ההורים, להביא לי משהו שאצטרך כדי לצלם את התמונה הזאת. יכול להיות מצב שאבקש מספר פעמים, תבינו למה הבקשה לעזרה מגיעה – לא כי אני עצלנית לקום רגע ולהביא אלא כדי לשמור על בטיחות התינוק שלכם.

 

תחרויות בין-לאומיות של צילום תינוקות

כצלמת מוסמכת בתחום הניובורן, פונים אלי לא מעט תחרויות בינלאומיות ומבקשים שאגיש את התמונות שלי לתחרויות צילום בתחום הזה.

בשנת 2019 זכיתי במקום הראשון מבין כל צלמות הניובורן בישראל ובמקום השלישי בעולם.

אני מאוד אוהבת ליצור דברים חדשים ומיוחדים וזה חשוב לנשמה שלי לא פחות מלהעניק לכם מזכרת מיוחדת.

יתכן שבמהלך הסשן ארצה לנסות סט חדש שלא צילמתי עד כה ואשאל לדעתכם . פחות דעתכם על הסטיילינג אלא יותר אבקש את אישורכן להישתמש בתמונה לתחרות. אם אתם בענין, אהיה חייבת לקבל מכם אישור פירסום חתום כי ההשתתפות כרוכה בשיתוף בפייסבוק של אותה התחרות ולעיתים גם באינסטגרם שלהם ולבסוף אם התמונה תזכה, התמונה גם תעלה על ידי תיוג ברשתות החברתיות שלי.

 

מקווה שעזרתי לכם עם כל הבילבול ועכשיו אתם כבר יודעים אם אתם רוצים לעשות צילומי ניובורן או לא.

בכל מקרה, שיהיה לכם מזל טוב ותגדלו אותו בנחת.

אמן.