צילומי ניובורן

אייקון-תמונה

צילום ניובורן

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

צלמת ניבורן

צילומי ניובורן - איך לבחור צלמת ניובורן מומלצת?

קודם כל, תודה שהגעת עד לכאן, אני יודעת שהדרך היתה ארוכה והיית צריכה לצפות בעשרות תמונות, אבל אם הגעת עד לכאן – סימן שאהבת את מה שראית (או לפחות כך אני מקווה).

אז אם את כבר כאן, אשמח לתת לך כמה טיפים שחשוב שתדעי לפני שבוחרים צלמת ניובורן. הטיפים האלה יוכלו לעזור לך להתמקד ובתקווה יקל עליך בבחירה הסופית שלך.

איך נכון לבחור צלמת ניובורן?

מתי? ההמלצה היא עוד בזמן ההריון, לפני שאת יולדת.

 

צילום תינוקות

שלב 1 – עבודת מחקר מוקדמת באינטרנט

כל עוד את בהריון, את ברשות עצמך. את ישנה טוב בלילה (גם אם השינה שלך היא חסרת מנוחה כרגע, זה כלום לעומת הלילות הלבנים שמחכים לך אחרי הלידה עצמה – רק אומרת...) וכשישנים טוב, שיקול הדעת שלך רציונלי ופחות אמוציונלי. אז כנסי לאינטרנט, תקליקי את מילת החיפוש צילומי ניובורן ותתחילי לגלוש באתרים ותתרשמי מתמונות ניובורן שאת רואה ברשת.

בזמן החיפוש, חשוב לשים לב:

לצבעים ששולטים בתמונה

באביזרים שהצלמת משתמשת בהם – קולעים לטעמך או שאת פחות אוהבת? האם הם בטיחותיים לתינוק שלך?

סיגנון הצילום – האם את אוהבת צילום תיעודי יותר או מבויים? תמונות מבויימות, הכוונה לפיסול התינוק לתנוחות חמודות, תציצי בגלריה הזאת כדי להבין למה הכוונה צילומי ניובורן ואם את רוצה לראות למה הכוונה בצילומים תעודיים, כלומר לייף סטייל, מוזמנת להציץ בגלריה הזאת, שמצולמת בבית הלקוח ושם מצלמים את התינוק כפי שהוא צילום ניובורן בבית

סוג התאורה – את אוהבת בהיר או כהה? או השילוב של שניהם?

 

כשאת מצמצמת ל 2-3 אתרים שאת הכי אוהבת ומתחברת לסיגנון הצילום – תעצרי.

כל המוסיף הוא גורע – את לא רוצה להתחיל להתבלבל.

לאחר שהתמקדת בצילומי ניובורן שהם כי לטעמך, תתחילי לסנן לפי הפרמטרים הבאים:

 

צילומי ניו בורן
נקודה 2 - היכן צלמת ניובורן מצלמת – היכן נמצא הסטודיו שלה?

אם את גרה בצפון והסטודיו נמצא בדרום (או ההפך) – האם את חושבת שהנסיעה עד אליה תהיה פרקטית? האם תהיי מסוגלת לנהוג באוטו מעל שעה עם תינוק קטן בשביל הצילומים? תזכרי, כל עוד את בהריון, הנסיעה היא לא פרמטר כל כך קריטי, אבל ברגע שיש תינוק ברכב, לא תמיד הנסיעות קלות לו, הם יכולים לבכות (התינוקת שלי יכולה לצרוח גם שעתיים בנסיעה – היא פשוט לא אוהבת את הישיבה בסל קל הלא נוח), פתאום להיות רעבים, כך שצריך לעצור בצד ולהאכיל (דבר אשר יכול לקחת גם חצי שעה).

טיפ חשוב נוסף היא לבדוק את האופציה של צילום ניובורן בבית הלקוח. הכוונה היא לצילומים בהם הצלמת מגיעה אליך הביתה, כך שלא תצטרכי לצאת כלל מהבית. אלו צילומים בסגנון שונה מאשר צילומי ניובורן בסטודיו ואם האופציה הזאת קורצת לך, תוכלי לקרוא עליה קצת יותר באתר שלי תחת הלשונית צילום ניובורן בבית הלקוח. (צילום בבית הלקוח כרוך בתוספת תשלום).

 

נקודה 3 -  האם ניתן לצרף את המשפחה לצילומי ניובורן?

אם זהו לא ההריון הראשון שלך ויש לך ילדים נוספים, מציעה לך לחשוב אם את רוצה לשלב גם אותם בצילומי הניובורן.

ההמלצה שלי תהיה אולי מבלבלת, אבל אני חושבת שחשוב להניח את כל הקלפים על השולחן ולקבל החלטה רציונילית.

בני כמה הילדים ה"גדולים" שלך? האם הם עדין תינוקות בעצמם? הכוונה היא לגילאי שנה עד 3 .

אם התשובה לכך היא כן, איך הם בשיתוף פעולה עם זרים? אם הם כמו הילדים שלי, סופות טורנדו בשילוב רוחות חזקות – אין אדם ביקום הזה שיכל לגרום להם לשתף פעולה בגילאים האלה. הם נולדו עם קוצים בישבן ולא יכלו לשבת רגע אחד בנחת. אבל השילוב של שלושתם ביחד, באותו חלל – הפך את הכל לאפוקליפסה אחת גדולה. סוג כזה של אופי – לא הייתי ממליצה לשתף בצילומים כי כל הלך הסשן זה יתיש, יעצבן ויאכזב אותך. תזכרי שבצילומי ניובורן התינוק אמור לישון שינה עמוקה, כל מה שנצטרך כל הזמן זה להרגיע את הילדים, לבקש מהם לא לגעת בשום דבר וכל הזמן להשקיט אותם ולבקש מהם לא לצעוק – כמה זמן הם יוכלו להחזיק ככה בחדר סגור?

אם הילדים שלך יותר רגועים או שכבר ילדים בוגרים יותר – אז ממליצה לצרף אותם בשמחה לחלק המשפחתי.

צילום עם ההורים כלול בכל החבילות כמובן.

לא משנה מה תהיה ההחלטה שלך, חשוב לעדכן את הצלמת ניובורן מראש כדי לתכנן את הסשן. בגדול, תחילה נצלם את התמונות המשפחתיות שלכם ואז בן זוגך יוכל לקחת את הילדים למסגרות ואנחנו נשאר לבד ונתרכז בצילום תינוק.

נקודה חשובה נוספת היא לקחת בחשבון שמחיר צילומי ניובורן ישתנה בהתאם להחלטה שלך אם לצרף את המשפחה או לא. ברגע שיש ילדים נוספים מלבד התינוק, הצילומים הופכים למשמעותית איטיים יותר, כך שנצטרך יותר זמן כדי להגיע לאותה כמות תמונות והמחיר יהיה גבוה יותר. כמובן שיש גם משמעות לכמות הילדים. ילד אחד או 3 ילדים יש הבדל בהתנהלות הסשן ואורכו.

 

נקודה 4 - האם צילומי ניובורן הם חלק מחבילה אשר כלולה בצילומי הריון?

מאמא סטודיו מציע חבילות צילומי הריון, חבילות צילומי ניובורן וחבילה הכוללת את בשילוב של שניהם יחד.

היתרונות של החבילות המשולבות הם:

- החבילות המשולבות מציעות הנחה למי שמזמינה אותן. כאשר רוצים לשלב את שני סוגי הצילומים, לאחר צילומי ההריון שלך משלמים את החלק היחסי ולאחר הלידה, כאשר הכל עובר בשלום ואת והתינוק מרגישים טוב – מגיעים לצילום ניובורן ומשלמים את שארית החלק היחסי של החבילה. כלומר, את לא צריכה להוציא את מלוא הסכום מראש.

- צילומי ניובורן מצולמים במשך כמה וכמה שעות. אין באפשרות הסטודיו לצלם יותר מסשן אחד ביום כי פשוט אין מספיק זמן ביממה. לכן, אם את בוחרת בחבילה המשולבת, את משריינת לעצמך מקום בטוח לצילומים כאשר העדיפות שלך גבוה ממי שלא עשתה את צילומי ההריון אצלי והשיריון שלה הוא על בסיס מקום פנוי.

בכל מיקרה, כיוון שאי אפשר לדעת מתי בדיוק את צפויה ללדת (אלא אם יש לך תאריך לניתוח קיסרי), אין אנו קובעות תאריך מראש אלא רק משריינות לך מקום.

 

תמונות ניובורן
נקודה 5 – האם צלמת ניובורן היא מנוסה?

אני מאמינה שזה החלק הכי חשוב בכל מה שנכתב עד כה.

התינוק שלך זה הדבר הכי חשוב עבורך. גם עבורי הוא חשוב ולמרות שלאחר הצילומים הוא חוזר לזרועותיך, אני אחראית עליו בכל מהלך הצילומים.

לצלמת מנוסה יש כמה יתרונות:

- בטיחות בזמן צילומי ניובורן – זה נושא שאני מדברת עליו שוב ושוב, גם בשיחה הטלפונית איתך, גם בזמן הצילומים וגם כותבת זאת שוב ושוב באתר ובבלוג שלי. בטיחות בסשן צילומי ניובורן – היא הדבר הכי חשוב! תמונה טובה חשובה גם היא – אבל לא יותר מהבטיחות!

בבקשה תקפידי לבחור צלמת שיודעת מה המשמעות של הבטיחות הזאת.

- הרגעת התינוק – צלמת שעובדת עם תינוקות לאורך זמן, לומדת שיטה או שתיים להרגעת התינוק במהלך צילומי ניובורן. לא מעט תינוקות מתחילים בשלב מוקדם לסבול מכאבי בטן ומגזים – צריך לדעת לזהות את זה ויש כמה וכמה טריקים לעזור להם כדי להקל על הכאב.

צילומי ניובורן עושים בין 10 ימים לשבועיים – לפי המידע של משרד הבריאות, קופות החולים וגם טיפות החלב, במהלך השנה הראשונה של התינוק יהיו לו כמה וכמה "קפיצות גדילה". הראשונה שבהן קוראת לקראת הגיל המומלץ לצילומים. אם מזהים את הקפיצה הזאת, כל כך פשוט לטפל אותה ובמקום לקבל תינוק צועק ועצבני, תקבלי תינוק רגוע ומתוק. צלמת עם ניסיון תדע לזהות את זה ותמליץ על פיתרון.

- הרדמת התינוק – כל תינוק שנולד, נולד עם אופי משלו – עד כה ברור. אבל, כל תינוק נולד גם עם העדפה לתנוחת שינה האהובה עליו. לא ידעת את זה נכון?

התינוקת שלי מהיום שנולדה, אהבה לישון רק על הבטן. כל פעם שניסיתי להשכיב אותה על הגב – היא התעוררה וצווחה (הגדולים התחילו לקרוא לה מזדה). כאשר הרדמתי אותה על הבטן – ישנה שעות על גבי שעות רצוף.

במהלך סשן צילומי ניובורן אזהה את הדברים שיותר נוחים לתינוק שלך כדי להירדם. יש כאלה שמעדיפים להיות עטופים חזק. יש כאלה שאוהבים שמלטפים אותם בין הגבות, על הלחי וכו.

- מזהה מצבים רגע אחד לפני – החכמה בצילומי ניובורן היא לזהות את רגע הקרייסס לפני שהוא מגיע. וזה כמובן בא עם הניסיון. אם נזהה את הרעב דקה לפני שהתינוק מתחיל לבכות – נצליח להרגיע אותו (בעזרת האכלה כמובן) מבלי שיתעורר לגמרי ולכן גם יחזור לשינה מהר יותר. אם נצליח לזהות את ההתעוררות לפני שהיא מגיעה – נספיק לצלם את מה שבאמת חשוב (סדר עדיפוות).

 

קיבלת המצלמה מחברה? מעולה!

אבל אל תתפשרי על ההמלצות שרשמתי כאן. לא כל מה שמתאים לחברה שלך – מתאים גם לטעם שלך.

 

לסיכום, חשוב לי שתדעי, שזה ממש בסדר להחליט שאת מאוד רוצה לעשות צילומי ניובורן, לבחור את הסטים שאת רוצה, לתכנן, לדמיין וממש לחכות לזה, אבל אחרי הלידה לשנות את דעתך.

אחרי הלידה יכולים לצוץ לא מעט פרמטרים שלא חשבת עליהם. יכול להיות שסתם תהיי עייפה ולא תצליחי לאסוף את עצמך לזה. יכול להיות שלא יבוא לך כי את כאובה ובלי מצב רוח.

הכל בסדר. תוכניות נועדו כדי שנוכל לשנות אותן.

אם תירצי לראות מידע נוסף על צילום ניובורן

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.