צילומי משפחה - מה ללבוש?

אייקון-תמונה

זאת השאלה שחוזרת הכי הרבה בכל סוג של סשן שקובעים איתי, במיוחד בסשן של צילומי משפחה כי יש כל כך הרבה אפשרויות, לא מעט משתתפים והדבר יוצר בילבול קטן.

עד לפני שנתיים – שלוש, ההמלצה הגורפת שלי היתה ג'ינס וחולצה לבנה והסיבה לכך היתה שניסיתי להקל על ההכנות שלכם כמה שיותר וסט כזה יש לכל אחד ואחד מאיתנו בארון. בשנים האחרונות דעתי השתנתה בעיקר כי הגעתי למסקנה שאם אין מחשבה מאחורי בניית הסשן מבחינת לבוש ומיקום, התוצאה שמתקבלת הופכת להיות שבלונית ואין באמת את הייחוד של כל משפחה וכל מצולם כפי שקיים במציאות.

אז לגבי מה "נכון" ללבוש בסשן של צילומי המשפחה שלכם התשובה שלי מתחלקת בסוג הסשן שבחרתם, כלומר אין דין צילומי משפחה בסטודיו כדין צילומי משפחה בטבע או בים כי סוג התאורה שונה בהם, פלטת הצבעים של הרקע ייחודית לכל אחד מהלוקיישנים האלה ולכן מן הראוי שגם סוג / גוון הלבוש יהיה שונה.

אני מביאה לכאן דוגמאות של סטים לצילומי משפחה מהאינטרנט (בעיקר מפינטרסט ולא כל התמונות הן שלי) כדי ליצור מגוון של אפשרויות עבורכם ולנסות לגרות את הדימיון. אם לא מצאתם כאן משהו שאתם מתחברים אליו – חפשו גם אתם בפינטרסט השראה.

צילומי משפחה

אז נתחיל בצילומי משפחה בסטודיו:

צילומי המשפחה בסטודיו מתבצעים לרוב על רקע לבן והתאורה מאוד מאוד מדוייקת משמע שלכל פרט יש חשיבות. כל כפתור, כל קמט, כל רוכסן, כל הדפס יראה ויבלוט – קחו את זה בחשבון.

סיבה עוד יותר חשובה לנ"ל היא שחשוב שתבחרו בגד שמחמיא לכם, כלומר שלא צמוד על הבטן והצדדים או בשמם העממי "השניצלים" (בהנחה שאתם לא רוצים להבליט כמובן), לא חותך את הידיים בשרוולים וכמובן שהבגד לא יהיה מקומט!

נקודה נוספת היא לגבי תנוחות הצילום בסטודיו.

כיוון שמדובר על סטודיו, כמות התנוחות מוגבלת ולכן לא מעט מהתנוחות יהיו גם בישיבה (לעיתים אף בשכיבה) ולכן חשוב שתבחרו סט ביגוד שיהיה לכם נוח בו להתכופף, להתיישב או לשכב על הריצפה ללא החשש שיראו תחתונים או שהמכנס ילחץ בצורה לא מחמיאה. לחילופין, אם אבקש מכם להרים את הילד כלפי מעלה, שהחולצה לא תהיה קצרה מדי ותעלה באזור הבטן כאשר הידיים מורמות כלפי מעלה.

נעליים – דווקא לנעלים אין חשיבות כלל. מבחינתי, הכי יפה כאשר הצילום הוא ברגליים יחפות.

לגבי צבעי הבגד והגוונים, דווקא בסטודיו יותר קל. בגלל שהרקע הוא לבן וחלק – כל צבע יכול להראות טוב! מוזמנים להתרשם מהדוגמאות שהורדתי עבורכם מפינטרסט.

צילומי משפחה בטבע:

כאן יש לי הכי פחות לאמר, אבל הכי הרבה להראות, אבל בכל זאת אוסיף כמה מילים.

אין דבר כזה נכון או לא נכון בצילומי משפחה בטבע – הכל תלוי בך ובטעמכם האישי!

כמה דגשים חשובים שרלוונטיים גם כאן, בדיוק כמו בצילומי המשפחה בסטודיו וזה לבחור בגד שהוא נוח לכם ומחמיא.

לגבי הנעליים – בבקשה בחרו צבע סולידי לנעליים שלכם כדי שלא יבלטו בתמונה.

גוונים מומלצים: חום, בורדו, חרדל, כחול, ירוק בקבוק

צילומי משפחה בים:

דווקא כאן הייתי חוזרת להמלצה הישנה שלי של בגד לבן או צבעים בהירים (למשל צבעי פסטל).

בים ההמצלה הכי חשובה שלי היא דווקא לנשים של הסשן: לנסות לבחור בגד שהוא בסגנון בוהמי, משוחרר, מתנופף, שקפקף שיצטלם מעולה אם קרני השמש יחדרו דרכו.

כמובן שגם בצילומי משפחה בים אין חשיבות לנעליים כי הצילומים יהיו ברגליים יחפות.

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.