צילומי משפחה בטבע

אייקון-תמונה
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

למה חשוב להקפיד על צילומי משפחה?

אני באמת ובתמים מאמינה שאין דבר חשוב יותר מצילומי משפחה (בתחום החוויות והזיכרונות כמובן) כי המזכרת שאנחנו מייצרים היא מזכרת כל כך חשובה הן להיום והן לימים הבאים. החשיבות היא אולי כיום היא רק לכם ההורים, אבל בעתיד, כשהילדים יגדלו, החשיבות של אלבום תמונות משפחתי תהיה מוערכת גם עבורם.

אז הסיבה הראשונה שלי תהיה - מזכרת.

תארו לכם את הסיטואציה בה בעוד 20 שנה אתם יושבים באורחת שישי או ערב חג עם הילדים, המחותנים שלכם או אולי כבר עם הנכדים ומעלעלים באלבום המשפחתי? יש סיטואציה מרגשת יותר מזה? זה כמובן בתנאי שהכנתם אלבום עם התמונות מהסשן.

כאן ניכנסת הסיבה השניה שלי, למה כל כלך חשוב להקפיד על צילומי משפחה - בימינו אנחנו מצלמים בניידים שלנו הכל. הכל! כולל את החופשות המשפחתיות שלנו בחו"ל. אבל, מה קורה עם התמונות האלה בסוף? שיקום האדם ויגיד לי שאשכרה מכין מהן אלבום (מאמא שלי, אם את קוראת את זה, שתדעי שאת היחידה שמכינה). אלפי תמונות בניידים, אלפים! שפשוט נישכחות שם וכניראה גם נמחקות אם מחליפים את הנייד פעם בכמה שנים.

לא חבל? צילמנו, צילמו, אבל איך הילדים שלכם יראו את התמונות האלה כשיגדלו? הם כניראה שלא...

 

הסיבה השלישית שלי היא – לתעד גם את הנעדר (במיקרה שלנו, הנעדרת).

אני אסביר.

בתור צלמת, תמיד זורקים לידיים שלי את המצלמה. אני תמיד זאת שמעמידה, שמביימת, שמחפשת את הנקודה הכי טובה לצילום וכמובן שתמיד אני זאת שמצלמת. אבל, היכן אני בתיעוד הזה? מה איתי?

אם הילדים שלי יראו את האלבומים שלהם, הם עלולים לחשוב שרק אבא השקיע בהם ולקח אותם לטייל – כי אני לא נמצאת באף תמונה שמצולמת במהלך השנה. אף פעם. זאת הסיבה לכך שאני מקפידה על צילומי משפחה עם קולגה פעם בשנה כדי שהתיעוד הזה שאני משאירה לילדיי, יראו שיש להם גם אמא פעילה.

אז איך מוציאים לפועל צילומי משפחה?

אם אהבתם את הרעיון של צילומי המשפחה השנתיים, ואת לא יודעים איך להתחיל להזיז את הרעיון קדימה, הנה רשימת המטלות שלכם:

  1. בחרו תאריך. זה לא חייב להיות תאריך ספציפי אלא תאריך יעד. למשל: צילומי משפחה לכבוד יום הולדת של אחד הילדים או של אחד ההורים. ברגע שהצילומים נקבעים למטרה מסויימת (אין זה משפיע על הצילומים עצמם ועל מה שמצלמים, כמובן) כל המשפחה מתגייסת בכיף יותר (כולל הבעלים, סמכו עלי, ניסיתי את זה על בשרי).
  2. תבחרו את הצלם או הצלמת אצלו תירצו להצטלם. תעברו על גוגל, תבחרו את התמונות שאתם הכי אוהבים, את סיגנון הצילום, מיקום הצילומים (בסטודיו, בטבע, בים...).
  3. תקבעו תאריך צילום עם הצלם.
  4. תכננו מה אתם רוצים ללבוש בצילומי משפחה שלכם. הביגוד נקבע בהתאם למקום הצילומים. בים למשל, מומלץ ללבוד דברים בהירים בקשת צבעי פסטל. בטבע, צבעים עזים וכהים יותר כמו: בורדו, חרדל, כחול וכו. בסטודיו – הכל הולך. אפשר לקרוא ולראות דוגמאות גם כאן אצלי – צילומי משפחה – מה ללבוש?
  5. יום לפני הצילומים, שבו והסבירו לילדים שלכם מה הולך לקרות, כמה זמן מצפים מהם לשתף פעולה, אילו תמונות חשוב לכם ממש שיצולמו (למשל: חשוב לי ולאבא שתהיה תמונה של כל הילדים ביחד ואני אשמח עם תעזרו לי עם אחותכם הקטנה שעדין לא מבינה מה מצופה ממנה).
  6. ארגני את כל התיק ואת הביגדו בצורה מסודרת יום לפני הצילומים. שכל אחד ידע מה הוא לובש כדי שלא תאחרו בגלל החולצה ההיא שרצית שילבש הקטן ואין לך מושג איך היא הגיעה לסל הכביסה.
  7. צאו מהבית עם מספיק מקדם של זמן כדי למנוע איחורים.
  8. תגיעו למקום ופשוט תהנו

 

איפה כדאי להצטלם?

יש לכם כמה אפשרויות בחירה:

צילומי משפחה בסטודיו

צילומי משפחה בטבע

צילומי משפחה בים

אין כאן בחירה נכונה אלא נטו העדפה אישית שלכם כמשפחה.

לכל אחד מאלה יש את היתרונות והחיסרונות שלו- אבל חשוב לבחור את המיקום שבו אתם רואים בו כמה שיותר מושלם לאופי המשפחתי שלכם.

היתרון הבולט של צילומי משפחה בסטודיו הוא המזגן וחוסר התלות במזג האויר. לא משנה לנו אם יש יום חורפי בחוץ או יום חמסין – הסטודיו תמיד יהיה מקום נעים להיות בו.

בצילומי משפחה בטבע או בים, מלבד התלות במזג האויר, יש חשיבות מאוד גדולה גם לשעות הצילום. צילומי החוץ מצולמים בסמוך מאוד לשעת השקיעה. בשעות הקיץ, מדובר על שעות מאוחרות יחסית (לעיתים השמש שוקעת רק אחרי 20 בערב) ולכן אם הילדים שלכם קטנים עדין ורגילים לישון כבר בשעות האלה – אל תצפו שהם יזרמו בצילומים כאשר הם אמורים להיות מבחינתם כבר במיטה.

ואם שעון חורף, הצילומים יכולים להתחיל מוקדם יחסית כי בשעה 16:15 השמש כבר שוקעת.

בסטודיו אין לנו מגבלה של זמן צילום כי משתמשים בפלאשים חיצוניים.

אבל... היתרון הכי בולט בצילומי משפחה בטבע הוא הספונטניות. הילדים יכולים לרוץ, להשתולל, לקפוץ, לזרוק עלים אחד על השני, להשפריץ מים – הכל מצטלם מהמם!

 

חלק בלתי ניפרד מצילומי המשפחה הוא גם צילום הילד לבד ולכן כל סשן של צילומי משפחה כולל בתוכו גם צילום ילדים.

צילום ילדים

מי מאיתנו הנשים לא חלמה בילדותה להפוך לנסיכה? אולי לפיה?

כשהתבגרנו, המציאות לא השאירה הרבה מקום לדמיון ואנחנו כבר לא חולמות על עולם האגדות (לא על בסיס יומיומי בכל אופן), אבל הבת שלך – עדין כן.
רגע לפני שהמציאות שלה תשתלט על הדמיון, את מוזמנת לתעד את הפנטזיה שלה עם חבילת צילום ילדים המכונה אצלי בסטודיו "פיה ביער".

מה זה אומר בעצם "פיה ביער"?

הרעיון הוא פשוט – מגיעים ליער שלי שבו תמיד יש עצים ירוקים ושמש מחמיאה, מלבישים את הבת שלך בשמלת פיה בצבע שאת אוהבת, כמובן סרט לראש ונותנים לה להוביל.

אבל לפני שנעבור לסט החלומי הזה, אני מציעה לכם לנצל את ההזדמנות ולעשות קודם סשן של צילומי משפחה.

למה זה טוב?

הסיבה לכך פשוטה מאוד, לעיתים הילדים מרגישים שיש עליהם יותר מדי לחץ. אנחנו האימהות מנסות להכין את הקרקע בבית מראש, מדברות, מסבירות, מאפשרות להן לדמיין, מראות תמונות – אבל כשמגיעים ליום הצילום עצמו כשההתרגשות בשיאה – לא תמיד הבנות נוטות לשתף פעולה. בכל זאת, האישה הזרה הזאת (זאת תהיה אני) מחזיקה משהו שחור וגדול עם עדשה ענקית – קצת מאיים.

אז אני מציעה להגיע ולעשות תחילה תמונות משפחתיות, כאשר הילדים בידיים שלכם, מחבקות ואוהבות. עושים קצת שטויות עם הילדים, זורקים אותם לאויר, מדגדגים וצוחקים.

נעשה כמה תמונות רק עם האבא, כמה תמונות רק עם האמא ואולי כמה תמונות עם האחים...

כל הזמן הזה, יתן לבתך אפשרות להכיר אותי, להכיר את המצלמה ובכלל להבין מה בעצם אנחנו עושים.

ברבע השעה האחרונה, נוכל לגשת בקלות אל הנסיכה שלך כשהיא כבר מרגישה בטוחה ומשוחררת, להלביש לה את השמלה שהיא חלמה עליה (או יותר נכון שאת חלמת עליה) ולאפשר לה להיות הפיה שלנו ביער.

נקודה נוספת שחשובה מאוד היא לדעת שהשמלות האלה יותר מסורבלות מהשמלות הרגילות שהבת שלך לובשת בדרך כלל ולכן ממליצה להצטייד מראש במכנסיים ארוכים, גרביונים עבים או אפילו ג'ינס. השמלות פיה מכילות הרבה טוטו ולא יראו את מה שלובשים מתחתן, אבל כן יתן לה הרגשה נעימה יותר על הגוף.

אם יש לך כל אביזר שאת אוהבת ויכול לתרום לתמונות, את יותר ממוזמנת להביא אותו איתך.