צילומי הריון

אייקון-תמונה
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
צילומי הריון

צילום הריון

צילומי הריון בסטודיו מול צילומי הריון בטבע

אני מתחייבת כאן בצורה גלויה שזאת השאלה הכי נשאלת בשיחות המקדימות עם הלקוחות שלי – מה עדיף? סטודיו או טבע? איפה הכי כדאי? מה יצא יותר יפה?

התשובה שלי היא תמיד אותה אחת – אני לא יכולה להחליט עבורך – זה תלוי בהעדפה האישית שלך והאמת של גם בעלך (בשלב כלשהו גם בילדים).

אנסה לפרט כאן את היתרונות והחיסרונות של כל אחד מהלוקיישנים הללו אבל גילוי נאות, מילים אלה נכתבות בשרב מאוד מאוד מאוד כבד אז יכול להיות שלסיבות שלי תהיה נטיה לכיוון צילומי הריון בסטודיו – אבל זה החום שיוצא מהאצבעות המקלידות האלה שלי.

אז נתחיל מהתחלה...

 

צילומי הריון –  תלוי במזג האויר?

הכל מתחיל ונגמר בעובדה אחת שלא ניתנת לשינוי – האם ההריון שלך הוא הריון קיץ או חורף? האם את צפויה ללדת בשיא החום או בשיא הקור (בואי, כמה קר כבר בישראל?)

את העובדה הזאת אי אפשר לשנות – זה מה יש! ואם את מתבאסת, היית צריכה לחשוב על זה מראש (חחחחח)

אז ככה,

צילומי הריון בסטודיו משמע יש מזגן שתואם את עונת השנה.

חם בחוץ? קבלי סטודיו מקורר וקפוא. בנוסף תקבלי גם מאוור שמכוון ישירות עליך (לא בשביל לקרר אותך אלא יותר כדי לנפנף לך את השמלה והשיער)

קר בחוץ? קבלי חימום מפנק ואם צריך נוסיף גם מפזר חום. אבל לא נתקלתי בהרבה הריוניות שהחימום של המזגן לא מספיק לה כי ההורמונים מחממים אותך יופי יופי.

צילומי חוץ באוגוסט? זה נורא בדיוק כמו שאת מדמיינת. חם. לח. דביק. החלפת השמלות בטבע לא עוזרת בדיוק לתחושת הרעננות שלך. זה מה שזה.

אבל אם יקל עליך לדעת שאת צילומי החוץ עושים בשעות הצהריים המאוחרות – אז עשיתי את שלי. צילומים בחוץ עושים כשעה, שעה וחצי לפני שקיעת השמש, כך שאת לא נמצאת בשמש ישירה בשיא החום של אותו היום.

 

בוק הריון

הנקודה השניה,

איך מחליפים בגדים בזמן צילומי הריון? 

הסטודיו שלי הוא סטודיו פרטי, כלומר מלבד בעלך (ואולי הילדים אם החלטת לצרף אותם לצילומי ההריון שלך) רק אני ואת כאן. אם את לא מרגישה בנוח להחליף בגדים לידי, זה ממש בסדר ישנו גם חדר שירותים בו תוכלי להתארגן בכיף.

אבל, רוב השמלות שלי קצת מסורבלות להלבשה עצמית, אז אולי תצטרכי עזרה ממני או מבן זוגך.

אבל הפרטיות היא לגמרי שלך ובשליטתך.

בצילומי חוץ לעומת זאת, המצב הוא לא בדיוק כזה.

את צילומי הריון בטבע אני עושה במקום יחסית מבודד – אבל לא תמיד הוא מבודד במאה אחוז, לעיתים כן חולפים שם עוברי אורח, מטיילי כלבים למיניהם וגם לעיתים קרובות יש עוד צלמות שמלמות באותו האזור בדיוק (לא מצליחה לקנות שטח אדמה פרטי שיהיה שייך רק לי – משהו עם קק"ל וזה) ולכן החלפת הבגדים לרוב תיעשה בתוך הרכב.

אם את ממש לא מהביישניות, אפשרות נוספת היא לפתוח 2 דלתות של הרכב שלך ולהתלבש ביניהן – לא מאה אחוז פרטיות, אבל אם נסתכל על חצי הכוס המלאה – לפעמים גם 50% יתן לנו מה שצריך.

מלבד הפרטיות יש גם את נושא הנוחות. הבטן כבר גדולה והופכת כל החלפה לקצת מסורבלת. אם את צריכה לשבת כדי להתלבש (יש שמלות שכוללות בגד גוף ולכן מצריך ממף לשבת כדי ללבוש אותו, ממש כמו מכנסיים) אז אם בסטודיו יש סמה או כיסא להניח את הישבן לשניונת – בטבע זה המושב האחורי של הרכב שלך או בול עץ (אל דאגה, יש מלא כאלה באזור הצילום שלי).

הנקודה השלישית היא

מה ההבדל בשעות הצילום בצילומי הריון בטבע מול צילום הריון בסטודיו?

נתחיל שוב עם צילומי הריון בסטודיו – ההנחה הרווחת היא שבסטודיו ניתן לצלם מתי שרוצים כי אין צורך להתחשב בשמש (גבוה, נמוכה, חזקה, חלשה או מפולטרת) בגלל השימוש בפלאשים חיצוניים.

כל זה נכון, אבל לא לגמרי... ישנן תמונות שבהן אני אוהבת להיעזר בחלון גדול שדרכו ניכנס אור טבעי עדין ומהמם. האור הזה הכי יפה בשעות הבוקר עד הצהריים כי הוא חלון מזרחי. לאחר שעות הצהריים, השמש עוברת לחלק המערבי והאור שבוקע מהחלון חלש מדי כדי להאיר אותך מספיק טוב.

אז מה המשעות של זה? אם את רוצה צילומי הריון בסטודיו, שעות הצילום המומלצות הן שעות הבוקר עד הצהריים המוקדמים. אם שעות אלה לא מסתדרות לך, זה ממש בסדר אבל בבקשה תיקחי בחשבון שאנחנו נוותר על צילומי החלון האלה.

לעומת זאת, צילומי הריון בטבע ניתן לצלם הן בשעת הבוקר והן בשעות הערב המוקדמות.

אסביר.

בצילומי הריון בטבע התאורה שלנו היא לא מלאכותית אלא השמש. כמו כל משאב טבע – אין לנו שליטה עליו ואנחנו משתמשים במה שיש. זאת הסיבה לכך שהתמונות לא תמיד יוצאות זהות כמו של החברה שלך (בהנחה שהיא הצטלמה אצלי כמובן) כי ישנם ימים בהם השמש חזקה יותר, חלשה יותר או אם יש עננים גבוהים בשמים, יכול להיות שהיא מאוד מפולטרת (מהמילה פילטר. השמיים משמים כפילטר לקרני השמש ומרככים אותם מאוד).

שעות הצילום הכי "נכונות" בצילומי הריון בטבע הוא כשהשמש נמצאת נמוך בשמים (ולא כמו בשעות הצהריים שנמצאת ממש מעלינו) – מה זה אומר? ניתן לצלם פעמיים ביום – או בשעות הבוקר ממש בסמוך לזריחה או בשעות הערב, ממש בסמוך לשקיעה.

אם את אדם של בוקר – יופי לך. אני לא. אבל אם תירצי, אקום ב 4 בבוקר לצילומים בשבילך.

רוב האנשים לא יקומו בשעה הזאת ולכן לרוב מצלמים צילומי הריון בטבע בשעות האחה"צ המאוד מאוחרות (כמובן שיש לקחת בחשבון את עונת השנה. אין דין שעון קיץ כדין שעון חורף).

 

איך לבחור שמלות בצורה נכונה בצילומי הריון?

גם כאן יש הבדל בין צילומי הריון בסטודיו לבין אלה שבטבע.

בצילומי הריון בסטודיו את יכולה לבחור כל שמלה שיש לי. הכל נמצא בסטודיו עצמו ואפשר לשנות את דעתך מיליון פעם עד שתמצאי משהו שאת אוהבת.

בצילומי הריון בטבע לעומת זאת את בוחרת את השמלות שאת אוהבת מראש, באינטרנט ואותן אני מביאה איתי לצילומים. בדרך כלל אביא איתי 4-5 שמלות ואיתן נצטרך להסתדר. אין לי אפשרות לסחוב איתי מאוד של שמלות לצילומי חוץ. לא תהיה לך דרך לשנות את דעתך (אבל אל דאגה, אני מאוד יצירתית ומסתדרת עם כל שמלה וכל מבנה גוף).

אם תירצי לבחור מראש אילו שמלות תירצי שנצלם, מוזמנת להציץ כאן אילו סיגנון של שמלות יש בסטודיו: שמלות לצילום הריון

 

עוד שאלה שיש לשאול בסשן הריון היא אילו שמלות לבחור?

כאשר את בוחרת בצילומי הריון בסטודיו – את יכולה לבחור משהו צנוע אבל גם משהו מאוד חשוף. תזכרי שהסטודיו הוא מקום פרטי שאין ניכנסים ויוצאים ממנו אנשים זרים. אם תירצי תוכלי לשלב גם צילומי עירום.

בצילומי הריון בטבע לעומת זאת, זה כן יהפוך לשיקול חשוב – האם תירצי שמלות חשופות למרות שיש סיכוי שיעברו שם זרים ויראו אותך? האם כן תירצי שמלות עם שרוולים ארוכים למרות שחם מאוד בחוץ? או לחילופין, האם תירצי שמלות קלות יותר למרות שקר בחוץ? אין לכך תשובה נכונה או לא נכונה – זה לגמרי הגוף שלך ולכן ההחלטה היא שלך בלבד.

זאת תמונה למשל של צילומי הריון בסטודיו, אי אפשר לצלם כזאת בטבע.

וזאת תמונה של צילומי הריון בטבע שאי אפשר לצלם כמוה בסטודיו.

 

הרקעים בצילומי הריון בסטודיו מול צילום הריון בטבע

בצילומי הריון בטבע הרקע שלנו הוא מן הסתם – הטבע (חחח) ולכן עומדים לרשותינו שדות קוצניים שיוצאים זהובים בצילום, עצים גבוהים שנשתמש בגזעים שלהם ולכם יצאו גוונים חומים בתמונות וכמובן כל שאר הצומח שהוא בגוון ירוק או צהוב.

אם את מתחברת לגוונים האלה – צילומי הריון בטבע הם בדיוק הצילומים עבורך.

אבל.

אם את מדמיינת צילומים נקיים יותר, על רקע לבן או על רקע שחור – לא ניתן להשיג צבעים אלה בטבע אלא רק בצילומי הריון בסטודיו.

בסטודיו משתמשים גם ברקעים יותר צבעוניים שניתן לשלב בסשן. לאחרונה רכשתי כמה רקעים מצויירים ביד על בד קנבס עם פרחים צבעוניים מהמים שיוצאים מושלם בשילוב שמלה תואמת.

 

צלמת הריון

הנקודה האחרונה היא

מי משתתף בצילומי ההריון שלך?

אם זה ההריון הראשון שלך, אני חושבת שיהיה ראוי להתייעץ עם בעלך ולשאול גם להעדפתו.

אם יש לך ילדים נוספים ושאת מאוד רוצה לשלב אותם בצילומי ההריון שלך חשוב לחשוב גם עליהם – היכן יהיה קל יותר עבורם להיו סגורים בחלל סגור ותחום או במרחבים פתוחים. לפעמים לילדים קשה יותר במרחבים הפתוחים כי אנחנו לא נרשה להם לרוץ ולברוח ונצטרך להגביל אותם למיקום הצילומים שלכם.

 

אם עדין לא החלטת מה את אוהבת, ממליצה לך להיכנס לגרליית התמונות ושם לנסות לראות למה את מתחברת – סטודיו או חוץ.

לכל מקום היופי והייחודיות שלו.

אין כאן נכון או לא נכון – רק העדפה אישית שלך (ושל בעלך כמובן).

מקווה שעזרתי לך לסדר את המחשבות שלך.

יאלה, תתקשרי...

 

 

 

 

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.