צילומי הריון ומשפחה

אייקון-תמונה

צילום הריון

 

חבילת צילומי ההריון בשילוב משפחה היא אחת החבילות שאני הכי אוהבת ואולי זאת גם הסיבה לכך שהיא החבילה הכי פופולארית אצלי בסטודיו. הרי מה יש כאן לא לאהוב?

צילום משפחתי? יש.

צילום ילדים? יש.

צילומי הריון? יש ויש...

החבילה הזאת מכילה כמעט מכל הטוב שיש לי להציע...

במאמר הזה ריכזתי עבורך את כל המידע בנושא צילומי הריון בשילוב משפחה כדי להשאיר כמה שפחות מקום לדימיון...

כאשר את מגיע לצילומי הריון בשילוב משפחתך ההתמקדות היא קודם כל בך ובבטן שלך. השילוב של המשפחה יוצר מגוון רחב יותר של תמונות ולכן החבילה גם כוללת יותר זמן צילום ויותר תמונות ערוכות בפוטושופ.

חשוב לי להדגיש שאני מפרטת כאן תוכנית צילום, אך ברגע שילדים מעורבים, הם הקובעים ולכן הדברים יכולים להתנהל לא בדיוק לפי התיכנון שלי ושלך.... חשוב להפנים את זה ולזרום עם המצב.

 

צילומי הריון

החלק הראשון – צילומי משפחה

כאמא, אני יודעת שלילדים יש פחות סבלנות מלנו ולכן אנחנו נתחיל מהצילומים המשפחתיים. מלבד הסבלנות יש 2 סיבות לזה:

  • בתמונה משותפת של 3 אנשים ומעלה קשה יותר לתפוס את מבטם של כולם מאשר בתמונה של דמות אחת ולכן כל עוד הילדים רעננים והכל חדש להם (בשלב מסויים גם להם נמאס מהבדיחות שלי) קל יותר לגרום להם לשתף פעולה, להסתכל למצלמה ולחייך. לא פעם תשמעו אותי אומרת: כל הגדולים להסתכל אלי – אני מחכה רק לקטן/ה.
  • אני לא מאמינה בלקחת ילד שמגיע למקום חדש עם אישה זרה (זאת תהיה אני) לזרוק אותו מול הפלאשים השחורים הענקיים ולצפות ממנו לשתף פעולה. למדתי שזה פשוט לא עובד. חשוב לי ש"יריית הפלאש" הראשונה תהיה כשהילד יושב בחיקכם, מחובק ונאהב. זה מקנה לו ביטחון ואפשרות להתרגל לסט הצילום.

את הצילומים המשפחתיים נהוג להתחיל בבגדים שלכם שהבאתם מהבית. לרוב אלו בגדים בהם אתם מרגישים הכי נח, יושבים עליכם הכי טוב ואתם מזהים את עצמם איתם = אבל הכי חשוב זה שהילדים לא יבהלו מהמעמד בו הם ניכנסים לסטודיו ומיד מתחילים בהחלפת בגדים כי לרובם זה מזכיר את החיסונים או הרופאים.

אם תירצי בכל זאת, כבר בשלב זה להתחיל עם אחת השמלות הריון שלי, אין לי שום בעיה עם זה, רק אציין כאן שיהיה חשוב להתחיל בשמלה לא חשופה כדי שתוכלי לזוז בנוחות ולחבק את ילדיים או בן זוגך מבלי לחשוב כל הזמן אם רואים לך את התחתונים.

 

החלק השני – כל הורה בניפרד על הילד/ים

מה לעשות, חמותך תשמח לקבל תמונה שלכם כמשפחה אך היא תשמח עוד יותר לקבל את הבן שלה עם הנכדים שלה לבד.... אז אבקש ממך יפה לשבת כמה דקות בצד ואנחנו נשתולל עם האבא. כן כן לרוב התמונות עם האבא של תמונות טבעיות של השתוללות, קפיצות או פרצופים מצחיקים.

בשלב הבא אבקש מבן זוגך לצאת מהתמונה ולצלם אותך לבד עם הילדים כאשר הדגש הוא על הבטן שלך: הילדים מניחים את הראש על הבטן, נותנים נשיקה או אפילו נותנים חיבוק. התמונות האלה מרגשות ממש... אבל, אם הילד שלך בוגר מדי ולא מרגיש בנוח עם סוג התמונות האלו – אפשר שנצלם תמונה מקסימה של שמיכם מבלי יותר מדי מחשבה.

בוק הריון

 

השלב השלישי – הילד לבד

דקה לפני שניגמרת לילדים הסבלנות מהצילומים, חשוב לי להספיק לצלם אותו לבד. אם יש לך יותר מילד אחד, השאיפה שלי היא לצלם כל אחד מהם בניפרד ואז להתפלל ממש חזק לצילום משותף של האחים יחד.

התמונות האינדיוידואליות האלה מגניבות, מיוחדות וגם יתנו הרבה העצמה לילד עצמו. אם יש לך יותר מילד אחד בסשן צילומי הריון בשילוב משפחה, אתחיל קודם עם הילד הגדול שיתן דוגמא לאח הקטן ויעזור בשיתוף הפעולה שלו בצילומים שלו. לעיתים, האח הגדול הוא לא זה שמשתף פעולה, אז כאן נתחיל עם הילד שמשתף הכי פעולה.

זיכרי, חשוב לא לרדות בילדים: תחייך, בלי החיות המאומץ הזה, תכניס את הבטן ושאר ההערות האלה – אל תשתמשו בהם אם חשוב לכם שהילד ישתף פעולה. תנסו על משפטים חיוביים כדי להחמיא לילד ולגרום לו לרצות לשתף פעולה.

 

השלב הרביעי – צילומי ההריון שלך

בשלב הזה אבקש מבן זוגך לצאת עם הילדים לחצר (יש טרמפולינה, נדנדות, אופניים, בימבות ועוד הרבה דברים טובים לילדים). מדי פעם אקרא לבעלך לחזור לכמה דקות לצילום משותף איתך.

כאן יש לי בקשה קטנה / גדולה: אם הילד/ים שלך קטנים מאוד ואי אפשר להשאיר אותם ללא השגחה (בחצר מגודרת וסגורה) אשמח אם תביאי איתך עזרה נוספת של חברה / אמא / חמות. הצילומים המשותפים שלך ושל בעלך הם חלק בילתי ניפרד מצילומי ההריון שלך. נכון, בעלך מצטרף רק למקטעים קצרים כל פעם, אך חשוב לי שהסטים האלה יצולמו.

לעומת זאת, אם הילדים שלכם גדולים מספיק וכן רוצים לשתף פעולה, אשמח אם ישארו איתנו בצילומים לאורך כל הסשן. תמיד יש איך לשתף אותם ולתת להם להרגיש חלק מהחוויה.

תמונות הריון

בצילומי הריון שלך נחליף שמלות הריון שיש בסטודיו. כיוון שצילומים עם ילדים יכולים להיות מעייפים, מבולגנים ומתסכלים עבורך, אני ממליצה לבחור את השמלות שתירצי לצלם כבר מראש. תוכלי להיכנס ללינק של שמלות הריון, לצלם צילומי מסך ולשלוח לי לוואטס אפ. כשאת כבר תתעייפי והראש שלך לא יהיה איתנו, תני לי להוביל את הסשן עבורך כדי שנצלם את כל מה שהיה לך חשוב.

 

טיפים חשובים:

  • כמה מילים חשובות: ברגע שילדים מצטרפים לצילומים, אנחנו אף פעם לא יכולים לצפות איך הכל יתנהל. אתם מוזמנים להביא איתכם כל דבר שתוכלו כדי לשחד אותם לשיתוף פעולה או לקבל כמה רגעי שקט כאשר הם ישבו על הספה.
  • תחשבו על כמה משפטים חיוביים מראש בהם תוכלו להשתמש כאשר הילדים משתפים פעולה. גם אם זה לדקה אחת או שתיים. תתפלאו לדעת כמה מילים טובות יגרמו להם לרצות לרצות אתכם שוב ושוב.
  • תדאגו לפזר הבטחות להפתעה עוד לפני הסשן – אבל הכי חשוב תעמדו גם במילה שלכם! אם הבטחתם גלידה אחרי הצילומים – יש ליד הסטודיו את גלידריית "גולדה" – מוזמנים לקפוץ לשם אחרי צילומי הריון שלכם.
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.