צילומי הריון בסטודיו

אייקון-תמונה
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

טיפים לבחירת צלמת הריון 

צילום הריון

בשעה טובה! אם את כאן, את בהריון ומשוטטת לך ברשת לחיפוש צילום הריון וכמובן שאת צריכה גם את צלמת ההריון האולטימטיבית. הבחירה היא קשה, השוק רווי בסגנונות, לוקיישנים, מחירים וחבילות.

אנסה לגנוב כמה דקות מזמנך ולהעניק לך מס' טיפים שאולי יעזרו לך לקרב אותך אל ההחלטה:

צילומי הריון בטבע

טיפ מס' 1 – צילום הריון בטבע או בסטודיו?

לפני שאת מתחילה את המסע למעמקי הרשת לחיפוש אחר צלמת הריון, קודם כל תנסי להחליט אם את מעדיפה צילום הריון בחוץ (יערות ושדות) או שמתאים לך יותר צילומי הריון בסטודיו.

לכל אחת מהאפשרויות האלו יש יתרונות וחסרונות:

צילומי הריון בטבע – מתקבלות תמונות ייחודיות ועוצרות נשימה, אך חשוב לזכור כי אנחנו תלויות במזג האויר ובשמש שהיא התאורה המרכזית שלנו (שעות הצילום הן בשעה הראשונה של הזריחה ובשעה האחרונה לפני השקיעה).

צילומי הריון בסטודיו – הרקעים שעומדים לרשותנו הם הרקע הלבן והשחור, אך השעות הן גמישות ואינן תלויות בשמש והיתרון הכי גדול זה המזגן !!!

מוזמנת לקרוא את המאמר שלי בנושא יתרונות וחסרונות בצילומי הריון בטבע מול צילומי הריון בסטודיו

 

בוק הריון

טיפ מס' 2 – תיק עבודות

הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא סגנון הצילום והאם את מתחברת אליו. ישנם צלמים שמצלמים צילומי הריון בחוץ, ישנם צלמים שמתמחים בצילומי הריון בסטודיו וישנם שמתמחים בשניהם ומציעים חבילות משולבות.

חשוב לבדוק אם תיק העבודות של הצלם/ת מראה על מגוון מעניין של תמונות כך שתוכלי להתחבר ולבחור את הסגנון שמתאים לך ולא לנסות להתאים עצמך לסגנון הקיים.

 

טיפ מס' 3 – מיקום הסטודיו

כאשר באים לבחור צלמת הריון הכי חשוב זה להתחבר לסגנון הצילום, לאביזרים ולמלתחה. אני לא מאמינה בבחירת צלמת הריון על פי המיקום הגיאוגרפי שלה. נכון, זה נוח שהסטודיו יהיה ממוקם קרוב לביתך, אך חשוב לא לוותר על תמונות אומנותיות וסגנון הצילום אך ורק בגלל המיקום.

בצילומי ההריון הראשון שלי גרתי בארה"ב, אני ובעלי נסענו קרוב לשעתיים לכל כיוון כדי להגיע לצלמת מסויימת וליצור את הזיכרון כפי שאני רוצה אותו.

ארצנו היא קטנטונת, אל תתני לנסיעה של חצי שעה להפחיד אותך וכמו כן, לרוב כשאת יוצאת מאזור המרכז והעיר העמוסה, את אמנם משקיעה בזמן נסיעה אך חוסכת את זמן חיפוש החניה (בפרברים יש מקומות חניה בשפע).

 

טיפ מס' 4 – מה כוללת החבילה?

לאחרונה התפתח טרנד חדש בתחום הצילום, טרנד שמאוד מקובל בארה"ב ובשוק צילום החרדי בו לא מוסרים לך את כל חומרי הגלם אלא רק את התמונות המעובדות. נכון, אין לך מה לעשות עם כל חומר הגלם כי כשמו כן הוא – גלם, אך אני מאמינה שאלו הן התמונות שלך וזכותך לקבל את כל צילומי ההריון שלך.

מאמא סטודיו מוסר בסוף הסשן דיסק בו 2 תיקיות באיכות הדפסה: האחת – כל חומר הגלם והשניה – התמונות המעובדות.

נקודה נוספת וחשובה בצילומי הריון היא האם החבילה כוללת עיבוד פוטשופי ועל כמה תמונות. כמות התמונות המעובדות משפיעה על מחיר החבילה.

האם החבילה כוללת חומר מודפס כלשהו? תמונה שניראת טוב על המחשב – לא בהכרח תראה טוב בהדפסה! צלם וותיק שעובד עם מעבדה מקצועית, ידאג לכך שהחומר המודפס יהיה לא פחות טוב מהחומר על המחשב.

טיפ מס' 5 – מי בוחר עבורך את התמונות המעובדות?

לאחרונה אני שומעת עוד ועוד צלמות שמתגאות בזה כי הן אלה שבוחרות עבור הלקוחות שלהן את התמונות, כלומר הן כלל לא שולחות לך את תמונות הגלם כדי שתוכלי לבחור.

מה יוצא להן מזה? כך את לא יכולה לעלות לרשת תמונות שלהן לפני עיבוד שלרוב הן לא מושלמות כפי שהן צריכות להיות ולפגוע במוניטין שלהן ודבר שני אינך מעכבת את הצלמת בסיום ההתקשרות איתך (ישנן לקוחות שמושכות את עניין בחירת התמונות וההתלבטות חודשים).

אני מאמינה שכל לקוחה כן צריכה לבחור את התמונות שהיא אוהבת ומתחברת אליה. נכון, יש לי עין מקצועית לבחור תמונות בהן התאורה מושלמת, הבגד יושב בצורה מחמיאה וזוית הגוף שלך טובה – אך כל זה לא שווה כלום אם אבחר תמונה בה את לא מרוצה מאיך שהפנים שלך ניראות.

 

טיפ מס' 6 – מחיר

כפי שמגוון צלמי ההריון הוא עצום, כך גם טווחי המחירים שניתן למצוא. הטווחים המקובלים הם בין 1000 ל 1500 ₪ וכמובן שהמחיר תלוי במה את מקבלת בסוף צילומי ההריון שלך.

אם החבילה כוללת אלבום דיגיטלי, החבילה תהיה יקרה יותר באופן משמעותי.

אם החבילה כוללת מאפרת מקצועית, החבילה תתומחר יקר יותר מחבילה ללא איפור.

צילומי הריון בחוץ יקרות יותר מצילומי הריון בסטודיו.

מכאן, כשאתם מחפשים צלמת הריון, אל תשפטו את המחיר אלא תנסו לפרק את חבילת צילום ההריון לגורמים ואז להחליט אם זאת השקעה טובה. כמובן שיש לקחת בחשבון כי צלמת הריון טובה ומבוקשת תתמחר את החבילות שלה גבוה יותר מצלמת מתחילה.

המשפט שמנחה אותי מאז ומתמיד הוא: הטעם המתוק של מחיר זול מתפוגג במהירות עם קבלת תוצר באיכות ירודה

טיפ מס' 7 – הכנת שאלות מראש

לפני השיחה הראשונה שלך עם הצלם/ת חשוב שתהיי מוכנה ותובילי את השיחה לנקודות החשובות לך.

הנה כמה שאלות חשובות לדעתי:

  • מה משך סשן צילומי הריון?
  • האם מותר לצרף את בן זוגי? תתפלאי שיש מקומות שדורשים תוספת לבעל
  • מהו המוצר המוגמר שאת מקבלת בחבילת צילום ההריון שלך?
  • חשוב שתפרטי לאיזה סגנון את מתחברת (צנוע / עירום וכו') ואם הצלם מוכן לזרום איתך או שיש לו שטנץ קבוע איתו הוא עובד.
  • מה המחיר
  • כמה זמן מראש צריך לקבוע צילומי הריון (באמצע השבוע ובימי שישי)
  • תוך כמה זמן מקבלים תמונות / אלבום
  • האם מחליפים אביזרים, ביגוד, רקעים וכו בזמן הצילומים?

טיפ מס' 8 – לדבר אישית עם הצלמת

כמו בכל תחום, קליק ראשוני הוא כמו רושם ראשוני. יהיו צלמות שיענו לך באופן ענייני לשאלות שהכנת מראש ויהיו כאלה שיזרמו איתך בשיחה, ירחיבו, יתנו לך טיפים לבחירה מושכלת ולא ישדרו לחץ שתיסגרי את סשן צילומי ההריון דלך דווקא אצלן.

הקליק הראשוני הוא זה שאמור להנחות אותך.

 

טיפ מס' 9 – משך סשן צילום ההריון

משך סשן צילומי ההריון הוא חלק חשוב בתימחור חבילת צילומי הריון. הסשן הקצר אטרקטיבי יותר מבחינת מחיר, אך חשוב לדעת כי אם את חסרת ניסיון מול המצלמה (כרוב המצולמות שלי), הסשן הארוך  מומלץ יותר כי זמן הצילום הארוך מאפשר לך ללמוד לעמוד נכון יותר מול מצלמה, להתרגל לפלאשים ולשפת הגוף המצופה ממך (בהנחיית הצלם כמובן) ויאפשר לך לייצר מגוון גדול יותר של תמונות הריון לבחירה.

 

טיפ מס' 10 – תחושת בטן

אל תלכי עם העדר.... גם אם כל החברות שלך הצטלמו במקום מסויים, ואת הרגשת שלא נוצר הקליק שלו ציפית – זכותך להגיד לא תודה ולחפש צלמת הריון אחרת. זאת המזכרת שלך וחשוב שתתחברי אליה ותאהבי אותה גם כשהתינוק שלך יתחתן...

 

 

צילום הריון
צילומי הריון
צילומי הריון