צילום ניובורן

אייקון-תמונה

בטיחות בזמן הצילומים

צילומי ניו בורן

לאחרונה אני רואה יותר ויותר תמונות ניו בורן "נועזות" עם תינוקות תלויים מהתיקרה כחלק מסשן צילומי ניו בורן, מונחים על אופניים, שולחן גבוה, מדף תלוי על קיר כשהתינוק מונח עליו ועד כל מיני אביזרים מסוכנים.

כל צלם מקצועי שיראה את תמונות ניו בורן האלה יכריז מיד: זה פוטושופ! אז נכון, זה פוטושופ אבל עדין התמונות האלה מצליחות לכווץ לי את הבטן, אני מרגישה לא נוח איתן... בטיחות הילד היא הדבר הכי חשוב לי על סט צילומי ניובורן. את מגיעה אלי ימים בודדים אחרי הלידה, עייפה וסחוטה ומן הטבעי שתסמכי עלי ועל שיקול דעתי, לכן – בשום פנים ואופן לא אנצל את האמון שאת נותנת לי כדי לסכן את ילדך! המוטו שלי הוא: בטיחות הילד לפני תמונה טובה!

בצילומי ניובורן יש מספר חוקי בטיחות שצריך לנקוט בהם. אשמח שתקראי זאת ותהיי ערוכה לפני הסשן.

 

צילום תינוקות

חוק מס' 1 – לעולם לא להשאיר את הילד ללא השגחת מבוגר

ישנה הנחה כי תינוק בן יומו שמונח על משטח כמו כרית, אינו יכול לזוז – ההנחה זו שגויה! גם לתינוק צעיר ישנם רפלקסים שבעזרתם הוא יכול להקפיץ אץ עצמו, להתגלגל וחס וחלילה ליפול.

אנא מכם, הישארו צמודים לתינוק שלכם בזמן הצילום. אם הצלם מתרחק כדי להביא משהו, שימרו קשר עין עם התינוק והיו מוכנים להניח את ידכם עליו במקרה הצורך.

לא, זה לא מציק, ולא, זה לא מעצבן אם אתם קרובים למשטח הצילום – זאת האחריות ההורית שלכם לשמור על היקר לכם מכל! אם הצלם לא מבקש זאת מכם בעצמו – זכותם המלאה לדרוש זאת.

 

חוק מס' 2 – טמפרטורה נוחה בזמן הצילום

צילומי ניובורן מתבצעים לרוב כשהתינוק עירום. בגיל כה צעיר התינוק אוהבת להיות בסביבה חמה של 36 מעלות כמו הטמפרטורה ברחם לכן אני נוהגת לחמם את הסטודיו מאוד (אנא היערכי לזה מראש והצטיידי בחולצה קצרה).

יש לשים לב כי מפזר החום לא עומד קרוב מדי לתינוק וגורם לו אי נוחות. וכמו כן לא עומד קרוב מדי לחפץ כלשהו כדי למנוע התלקחות.

לאלו שביניכם שעושים צילומי ניובורן בקיץ, קחו בחשבון שלא מפעילים מזגן או מאוורר בסטודיו בזמן הצילום. אם חם לכם ההורים, תמיד תוכלו לקחת הפסקה ולצאת החוצה להתאוור.

אתם, כהורים תהיו אסרטיביים, אם נדמה לכם כי לא חם מספיק או חם מדי, אנא השמיעו קולכם ואל תתביישו.

צילום תינוקות

 

חוק מס' 3 – אלרגיות

טיפת חלב ממליצה לכבס את פרטי הלבוש או כל חפץ שבא במגע עם התינוק בשנה הראשונה באבקת כביסה מיוחדת כדי למנוע אלרגיות.

כל השמיכות במאמא סטודיו מכובסות בין צילום ניובורן למשנהו עם אבקת כביסה מיוחדת לתינוקות, אך זכותם לשאול ולוודא זאת.

בנוסף, השמיכות או כל חתיכת בד שבאה במגע עם התינוק מוזמנים מחברות המתמחות במוצרי תינוקות. כלומר, הבדים שעושים בהם שימוש הם הייפו אלרגניים ומיועדים לעור עדין בדיוק כמו של התינוק שלך.

 

חוק מס' 4 – הגיינה

החוק הזה הוא אולי הכי הגיוני כאשר עובדים עם תינוקות, אך חשוב לציין אותו.

כל אדם שבא במגע עם הילד שלך, אנא בקשי ממנו לשטוף את ידיו ולחטא אותן.

 

חוק מס' 5 – לבוש

עם הזמן תלמדי שיש דבר כזה "לבוש נכון" כאשר באים במגע עם תינוקות. בצילומי ניובורן, חלק גדול מהזמן התינוק נמצא על הידיים של הצלמת ולכן כפי שאת מקפידה עם עצמך, הקפידי גם עם הצלמת ש:

  • אין עליה תכשיטים שיכולים לשרוט או לסכן את ילדייך.
  • הלבוש של הצלמת "ידידותי" לתינוק, כלומר לא משהו שיכול לעורר אלרגיה אצל התינוק (סוודר עם שיערות או פרווה כלשהי).
  • השיער של הצלמת אסוף כדי למנוע נשירת שיער על התינוק (וגילגול השיער סביב איבריו).

 

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.