צילום הריון

אייקון-תמונה

יתרונות וחסרונות בצילום הריון בטבע מול צילום הריון בסטודיו

צילום הריון בסטודיו

יתרונות וחסרונות בצילומי הריון בטבע מול צילומי הריון בסטודיו

 אם את קוראת את המאמר הזה, סימן שאת מתלבטת אם לערוך אותם בחוץ או בתוך הסטודיו.

האמת? אילו הייתי במקומך, גם לי היה קשה להחליט... כמו לכל דבר בחיים, גם בצילום הריון לכל אחת מהאופציות יש יתרונות וחסרונות.

ניסיתי לרכז עבורך את היתרונות והחסרונות שבכל אחת, מקווה שהמאמר הזה יעזור לך להחליט.

צילום הריון בטבע

רקע

בסשן צילומי הריון בטבע הטבע מציע לנו מגוון בלתי נגמר של רקעים: שדות, עצים, יערות, ים, זריחה / שקיעה, מבנים נטושים, שדות פרחים ואפילו קירות גרפיטי אבל חשוב לזכור כי הטבע הוא לא צפוי ומשתנה מרגע לרגע לפי עונות השנה, מזג האויר באותו היום ואפילו בחוזק השמש.

בסשן צילומי הריון בסטודיו  חלק מהרקעים הם סטנדרטיים: למשל, שחור, לבן, אפור או כל צבע חלק אבל מאמא סטודיו מציע גם רקעים מיוחדים מבד קנבס שצויירו ביד על ידי אומנית אוסטרלית. אל תפסלי לפני שתראי אותם כי הם הורסים!

 

שעות הצילום

צילום הריון בטבע סובב סביב השמש, כלומר יש שעות מאוד מסויימות בהן ניתן לצלם: או בשעות הזריחה או בשעות השקיעה. לא ניתן לצלם בצהרי היום. הסיבה לכך היא אור מחמיא והרי אנחנו רוצות את כל התנאים האופטימליים לצילום מחמיא ככל האפשרי כדי להוציא תמונות מושלמות. בצהריי היום, כאשר השמש במרכז השמיים, היא נחשבת לתאורה לא מחמיאה ויוצרת צל חזק מאוד תחתיה, דבר אשר המצלמה מתרגמת לצללים שחורים ולא מחמיאים תחת העיננים, האף והסנטר.

צילום הריון בסטודיו לעומת זאת, ניתן לצלם בכל שעות היממה. בגלל השימוש בפלאשים היוצרים תאורה מלאכותית, כל שעה ביום תיתן את אותה התוצאה.

אבל גם כאן יש נקודה שחשובה לזכור, חלק מהתמונות בסטודיו אני מצלמת בעזרת חלון גדול בסטודיו, במילים אחרות, שימוש בתאורה טבעית גם כאן. החלון הוא חלון מזרחי ולכן השמש הכי מחמיאה לצלם בעזרתו היא דווקא שעות הבוקר, בערך עד צהריי היום.

תמונות הריון

תאורה

צילומי הריון בטבע: בהנחה שבצילומי ההריון בטבע, הצלם לא מביא איתו פלאשים חיצוניים, התאורה היא טבעית לחלוטין ותלויה בשמש.

צילומי הריון בסטודיו: התאורה כולה היא בשליטתו של הצלם בעזרת פלאשים (מלבד מספר תמונות בהן משתמשים בתאורת חלון הנחשבת לתאורה טבעית).

 

האוירה

צילומי הריון בטבע: הטבע מלא בהפתעות: ציפורים, רוח שמעיפה את הבד, גל שמתנפץ על הסלע, גשם קליל שהופך את התמונה ליותר מעניינת ופחות מבויימת.

צילומי הריון בסטודיו: ניתן לייצר אוירה גם בסטודיו על ידי התאורה הנכונה, אך רוב התמונות הן מתוכננות מראש ולרוב מבויימות – אין את אפקט ההפתעה (לטוב ולרע)

 

מזג האויר

בסשן צילום הריון בטבע אנחנו נתונים לרחמיהם של איתני הטבע. אין ספק שקשה מאוד לאישה בחודש 9 להסתובב בשדות בחודשי הקיץ החמים  אבל זיכרי שזה לזמן קצר ביותר, ובמהרה תגיעי הביתה למזגן שלך. בנוסף שעות הצילום הם לקראת שקיעת השמש, מה שאומר שבוודאות רמת החום תהיה נמוכה הרבה יותר מאשר בצהריי היום.

גם בחורף לא תמיד נעים להיות בחוץ, למרות שכמה חורף כבר יש לנו כאן בארץ?  גם יום מעונן הוא יום מופלא לצילומים, רק ימי גשם הם ימים שמגבילים אותנו.

צילום הריון בסטודיותמיד יש מזגן! כל מילה נוספת מיותרת...

לבוש

צילום הריון בטבע: אין ספק שאם את מתחברת יותר לצילומי הריון הכוללים עירום, הצילום בחוץ יכול להיות קצת בעייתי. ישנם לוקיישנים מבודדים מאוד, אך עדין יש סיכוי שמישהו יעבור שם...

אבל גם בסשן צילומי הריון בטבע נשתמש בשמלות הריון המהממות של הסטודיו. את יכולה לבחור שמלות חשופות או צנועות, העיקר שיתאימו להעדפה שלך.

צילום הריון בסטודיומאמא סטודיו הוא חלל סגור עם דלת הניתן לנעול אותה ולכן מה שקורה בו הוא לעינינו בלבד. מלבדך ובן הזוג שלך / חברה שלך שתבחרי להביא איתך לסשן – אלו נהיה רק אנחנו.

 

החלפת בגדים

הופה! לא חשבת על זה נכון? אבל בואי נדבר על זה לרגע.... צילום הריון כרוך בהחלפת בגדים, ולא פעם אחת... מה עם פרטיות, מה עם הזיעה שניבדקת לך לגב? והכי חשוב – מה עם בן הזוג שלך? איך הוא עם הענין הזה?

בסשן צילומי הריון בטבע החלפת הבגדים נעשית – בטבע! אפשר להחליף בתוף האוטו, אפשר להחליף ליד האוטו – ואפשר להחליף גם באמצע השדה. כמון שזה תלוי בך וברצון שלך לחשיפת הגוף שלך.

בסשן צילומי הריון בסטודיו לעומת זאת אפשר להחליף בסטודיו! ואם את ממש ביישנית, עומד לרשותך גם תא שירותים צמוד להחלפה מהירה, נוחה וצנועה.

 

בן הזוג שלך

האמת, רשמתי בכותרת בן הזוג שלך, כאשר הכוונה היא גם בת הזוג שלך. לא מעט זוגות גאים באים להצטלם אצלי – הסטודיו שלי פתוח לכולם במידה שווה! אז אנא התייחסו למשפטים הבאים בידיעה שאני מתאימה עצמי לכל משפחה מכל סוג שהוא כי אני מאמינה שאין דבר כזה משפחה מסוג אחד, לכל אחד יש משפחה מיוחדת משלו....

עצרת רגע לשאול את עצמך מה מעדיף בן הזוג שלך? אולי תתיעצי איתו?

נכון, הוא לא זה שבהריון, הוא לא סוחב תינוק בבטן ומבחינתנו הנשים, גם אן הוא ממש רוצה להיות שותף לחוויה הזאת, הוא לא באמת יכול להיות שותף לה עד הסוף כי כל השיוהיים הפיזיים והנפשיים מי שעובר אותם בסופו של דבר – הן רק אנחנו הנשים ההריוניות.

אבל... בצילומי הריון, חשוב לי שבן הזוג יהיה שותף פעיל. לדעתו יש גם מקום בהחלטה שלך איפה להצטלם. אז שבו רגע בנחת, הוא עם בירה ואת עם כוס סודה (בתקווה שהיא לא תעשה לך צרבת), תראו תמונות הגלריה שלי ותחליטו ביחד מה אתם מעדיפים? ביחד, כמשפחה...

ואם אחרי כל זה, עדין לא החלטתם – אתם חסרי תקנה... סתם נו, תתקשרו אלי ונחליט ביחד.

מקווה שעזרתי,

אם את חושבת על יתרון או חיסרון נוסף, אשמח לשמוע ולהוסיף למאמר.

ואם את עדין מתלבטת ולא יודעת מה להחליט – במיוחד בשביל יצרתי את החבילה המשלבת צילומי הריון בסטודיו יחד עם צילומי הריון בטבע.

 

ואם את עדין מתלבטת ולא יודעת מה להחליט – במיוחד בשביל יצרתי את החבילה המשלבת צילומי הריון בסטודיו יחד עם צילומי הריון בטבע.

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.