בוק בת מצווה

אייקון-תמונה

טיפים לצילום מוצלח – לפני בחירת הצלם

בוק לבת מצווה

בשעה טובה! הגעת לגיל מצוות! איזה כיף!

בשנים האחרונות בוק בת מצווה מושקע ומיוחד תופס תאוצה משנה לשנה והכל כדי לתעד את הגיל מיוחד הזה – הפיכתך מילדה לנערה.

בשנים האחרונות אני פוגשת אין ספור בנות שחולמות על בוק בת מצווה משלהן, מדמיינות את יום הצילומים, מתכננות, מתייעצות עם חברות שכבר עשו את זה וכמובן ממש (אבל ממש) מתרגשות לפני הצילומים.

ניסיתי לרכז את כל הטיפים שיש לי לפני שקובעים צילומי בוק בת מצווה, מקווה שאוכל לעזור לך קצת ולעשות סדר עם כל ההתרגשות.

 

הנה כמה נקודות חשובות לברר עם הצלם לפני שאת סוגרת צילומי בוק בת מצווה תאריך:

 

בת מצווש

 • זאת הנקודה הכי חשובה בעיניי ולכן אציין אותה ראשונה.

הכי חשוב לבדוק אם את מתחברת ל"אני מאמין" של הצלם. ישנם צלמים שמצלמים בסגנון "לוליטה" ויש כאלו שמנסים לשמר את הרוך והתמימות של כלת הבת מצווה.

ילדה בת 12 – היא עדין ילדה. נכון שחגיגת הבת מצווה מסמנת את הפיכתך לנערה, אבל חשוב לדעת שלא הופכים לנערה בין לילה. המהפך הזה כרוך לא רק בתאריך יום הולדת שמישהו פעם קבע, לפני מיליון שנה, אלא בתהליך שכל אדם עובר עם עצמו. ישנן כאלה שמרגישות בוגרות הרבה לפני יום הולדת 12 ויש כאלה שלוקח עוד כמה וכמה שנים אחרי והאמת? יש כאלה שלעולם לא מתבגרים ונשארים עם אופי של ילד עד סוף ימי חייהם...

למה חשוב לי לציין את זה? לפני שאת קובעת צילומי בוק לבת מצווה שלך, חשוב מאוד שתבדקי את השקפת העולם של הצלם – האם הוא מצפה ממך להתנהג כנערה בצילומים? הכוונה היא בפוזות, בלבוש, במה שאת משדרת למצלמה או שזה בסדר שתהיי כמו שאת – ילדה.

בוק בת מצווה אמור לשדר מי שאת, כי כמו שאת – ככה זה טוב.

 

 • מיקום הצילומים. מצד אחד חשוב לבחור מיקום שנוח לך להגיע אליו ואשר לא כולל שעות ארוכות של נסיעה ברכב ומצד שני בשביל סגנון צילום שאת מתחברת אליו – שווה להשקיע נסיעה.

אומרים שהבגד לא עושה את האדם – כך גם עם מיקום הצילום. צלם טוב יודע לצלם בכל מקום ובכל מצב. לעיתים מה שאת רואה כשאת מגיעה למקום -–הצלם יכול לראות דברים אחרים לגמרי. מצד שני, אם אהבת את התמונות בגשר הלבן ואת ממש רואה את עצמך מצטלמת שם – אל תתני לנוחות שבנסיעה לשכנע אותך להצטלם ביער למשל כי התוצאה לא תהיה זהה לא משנה מה תעשי. התוצאה תהיה מהממת בכל מיקרה כי המצולם הוא זה שחשוב – אך אם זה לא מה שדמיינת – לא תאהבי את התוצאה בסוף, לא משנה כמה טובה היא תהיה.

צילום בוק בת מצווה

 

 • שעות העבודה של הצלם. תוודאי שהצלם אכן עובד בשעות שנוח לך להגיע לסשן בוק בת מצווה.

חשוב לדעת שאם את בוחרת צילומי בוק בת מצווה בסטודיו – אין שוב חשיבות לשעת הצילום כי בסטודיו משתמשים בפלאשים והאור הוא מלאכותי.

בוק בת מצווה בטבע לעומת זאת כן מושפע משעת הצילום ומאוד חשוב להקפיד בשעות אלה כדי לקבל תוצאה אופטימלית. שעות הצילום המומלצות של בוק בת מצווה בטבע הם שעת הזריחה (אמאאאאאל'ה) או שעת השקיעה או יותר נכון כשעה – שעה וחצי לפני שקיעת השמש.

 

 • האביזרים בצילומי בת מצווה. האביזרים משתנים מצלם לצלם ותלוי בסגנון הצילום שלו. חשוב שתוודאי מולו אם את יכולה להביא אביזרים וביגוד משלך. את הכי יפה כשנוח לך – והבגדים שלך מהבית יושבים מדויק עליך, כך שיחמיאו לך הכי הרבה בצילומי בוק הבת מצווה.

השילוב המושלם לדעתי הוא שאת מביאה את הבגדים שאת אוהבת ותירצי להצטלם איתם ואילו הצלם יביא את האביזרים המיוחדים שלו שהוא יודע שמצטלמים טוב.

והכי חשוב זה השילוב בין השניים – בין הבגדים שלך לאביזרים של הצלם.

 

 • איפור. קודם כל צריך להחליט אם את בעד או נגד איפור לילדה בת 12.
  אם את נגד, חשוב לבדוק מול הצלם אם זה מקובל עליו – לא כל צלם יסכים לצלם את הבת שלך ללא איפור.
  אם את בעד איפור, תבקשי לראות עבודות איפור של המאפרת שעובדת עם הצלם כדי לראות אם את מתחברת לסגנון ואם אין חיבור, בידקי אפשרות להביא מאפרת משלך.
  אני באופן אישי לא אוהבת איפור לילדות בנות 12 כי זה מבגר אותן והופך את בוק הבת מצווה מחוויה כיפית של ילדות להפקת אופנה – ואז זה אני פחות מעודדת. אני אוהבת לצלם את הבנות שמגיעות אלי בצורה הכי טבעית שלהן (מבחינתי שיהיו גם יחפות).

אבל אם האיפור חשוב לך, וזה נותן לך הרגשה מיוחדת יותר, זרמי עם האיפור, בתנאי שהוא איפור עדין מאוד ובמבט ראשוני לא ניראה כאילו הוא ישנו.

 

 • מחיר. לא כל מה שנוצץ הוא זהב. לא תמיד מחיר זול יביא לך את התוצאה הטובה ביותר עליה חלמת. מחיר בוק בת מצווה נע בין 1,500 ₪ ל 3,000 ₪ תלוי במרכיבי החבילה.
  דברים שחשוב לשים לב אליהם מראש:
  - האם מקבלים אלבום
  - האם האלבום הוא דיגיטלי או כיסים (יש הבדל עצום בין השניים)
  - כמה תמונות מקבלים סה"כ
  - האם החבילה כוללת תמונות מעובדות בפוטשופ ואם כן, כמה?
  את מוזמנת לקרוא את המאמרים שכתבתי "פוטושופ – האם הוא הכרחי" ולהחליט בעצמך האם צריך אותו.

 

 • משך הצילומים. משך סשן בוק הבת מצווה משפיע באופן ישיר על המחיר שלו. אל תתפתי לבחור את הסשן הקצר ביותר בגלל מחירו הנמוך יותר.
  אם חשוב לך לקבל סשן מגוון מאוד – מומלץ לקחת סשן של שעה - שעה וחצי לפחות בצילומי סטודיו ושל שעתיים לפחות בצילומי טבע כיוון שרוב הזמן מתבזבז במעבר בין לוקיישן ללוקיישן ובהחלפת ביגוד שלא תמיד אפשרי במקום ומצריך הליכה למקום פרטי יותר.
  חשוב שלא תצאי בהרגשה שלא הספקת חצי מהדברים שחלמת עליהם, מצד שני חשוב לתכנן כמות פרקטית של סטים (ולא את כל הקולקציה החדשה שלך)
 • התייעצות עם כלת בת המצווה. חשוב לי שבתך תגיע לצילומים כשהיא רוצה להיות שם ולא כי ההורים שלה הכריחו אותה לבחור בי. לעיתים זה מה שיכול להפוך את צילומי בוק בת מצווה מסיוט עבור הילדה לחוויה כיפית שהיא תזכור לעוד הרבה מאוד זמן. החיבור לסגנון הצילום שלי הוא האלמנט הכי חשוב בעיניי לבוק בת מצווה מוצלח.

 

גם מיקום הצילום נתון לבחירת הילדה החוגגת – אין טעם לשכנע אותה לעשות את בוק בת מצווה בים אם הילדה לא סובלת חול או קשה לה לפתוח את העיניים בגלל השמש.

תזכרי, החוויה היא זאת שחשובה לי ולה לא ליצור עוגמת נפש עבורה.

 

מקווה שעזרתי לעשות קצת סדר בבלאגן.

אם יש לך או לכן שאלות נוספות, מוזמנות לפנות אלי בפרטי (דרך האתר, המייל או הוואטס אפ)

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.